09926262619

افراد بسیاری امروزه برای داشتن پوست تمیز، شفاف و سالم دچار مشکل شده اند. با توجه به نوع پوستی که هر فرد دارد، روش های پاکسازی برای آنها متفاوت می باشد. به طور مثال تکنیک های پاکسازی برای فردی که آکنه دارد با تکنیک های پاکسازی پوست فردی که خشک یا چرب است بسیار متفاوت می باشد. به همین دلیل در این نوشته از وب سایت مرکز لیزر مادام لیزر به بررسی تکنیک هایی برای پاکسازی پوست می پردازیم.

پاکسازی پوست

نگاهی بر پاکسازی پوست

داشتن یک پوست عالی تنها با DNA شما مرتبط نیست. چیزی که می تواند اثر مفیدی بر پوست شما داشته باشد، عادات روزانه ای است که برای خود مشخص کرده اید. داشتن یک روتین پوستی مناسب در کنار تغذیه قابل قبول می تواند به داشتن پوستی شفاف کمک کند. اما با توجه به نوع پوست، محصولی که استفاده می کنید، نظر پزشک و غیره چالش های بسیاری پیش روی پاکسازی پوست شما قرار خواهد داشت.

حتی ممکن است شما در زمینه مرطوب کردن پوست خود یا استفاده از کرم های ضد آفتاب مخصوص پوست دچار گیجی شوید. برای داشتن نتیجه مناسب باید مراحل اصلی پاکسازی و مراقبت از پوست را به خوبی بدانید. در ادامه این مراحل را بیان می کنیم.

بیشتر بخوانید: هزینه لیزر موهای زائد پا چقدر است؟

اصلی ترین مراحل روتین پوستی

برنامه مراقبت پوستی شامل سه مرحله بسیار مهم است. این مراحل عبارتند از:

  • پاکسازی پوست: شستن صورت
  • تونینگ: متعادل سازی پوست با استفاده از تونرهای مخصوص
  • مرطوب کننده: استفاده از کرم های مرطوب کننده مخصوص پوست و نرم کننده های مناسب

هدف هر کدام از این مراحل این است که پوست صورت خود را ترمیم کنید تا بهترین عملکرد را داشته باشد. همچنین این روتین به شما کمک می کند تا به رفع عیب های پوست خود بپردازید. در واقع روتین های پوستی فرصتی برای مشاهده تغییرات زیبایی و سلامت را بر شما ایجاد می کنند که حتی بر درون شما هم تاثیر می گذارد. دقت کنید در این مسیر محصولاتی که استفاده می کنید بسیار مهم است.

پاکسازی پوست

توجه کنید که این روتین باید به بخشی از زندگی شما تبدیل شود تا پوست نفسی راحت بکشد. به خود در این مسیر زمان دهید تا بتوانید با پاکسازی پوست، به سلامت و شفافیت آن کمک کنید.

لایه برداری و پاکسازی پوست با لیزر

یکی دیگر از روش های درمانی برای پوست لیزر است. از این روش درمانی تنها به عنوان لیزر موهای زائد استفاده نمی شود. شما می توانید از آن برای لایه برداری و پاکسازی پوست هم استفاده کنید. دقت کنید که اگر مبتلا به تبخال یا تاول های پوستی هم هستید قبل از انجام لیزر حتما با پزشک خود مشورت کنید. ممکن است در کنار این روش درمانی نیاز به مصرف دارو یا مکمل هم باشد که در صورت لزوم پزشک به شما آن را ارائه می کند.

توجه کنید که این کار توسط متخصصان انجام می شود. با این حال روش درمانی سرپایی است. به این معنی که نیاز نیست زمان زیادی را صرف کنید یا در بیمارستان و مرکز درمانی بمانید.

پزشک در کنار پاکسازی پوست می تواند درمان چروک های اطراف چشم، دهان یا پیشانی را هم به شما توصیه کند. دقت کنید که پس از لایه برداری با لیزر پوست می تواند دچار تورم شود. این مسئله طبیعی است. برای درمان این تورم پزشک کرم های مخصوصی را تجویز می کند. ممکن است در ۱۲ تا ۷۲ ساعت بعد از درمان، دچار احساس خارش یا سوزش شوید. این طبیعی است و رفع می شود. بسته به ناحیه درمان شده، بهبودی و نتیجه اساسی می تواند بین ده تا ۲۱ روز بعد خود را نشان می دهد. در این زمان می توانید ببینید که پوست شما روشن تر شده است.

استفاده از محصولات مناسب برای پوست

همانطور که می دانید یکی از حساس ترین بخش های بدن ما پوست است. خصوصا پوست صورت. زمانی که می خواهید برای پاکسازی پوست اقدام کنید، باید محصولات مناسبی را انتخاب کنید. خصوصا اگر پوست حساسی دارید باید از محصولاتی استفاده کنید که ملایم تر هستند. برخی محصولات پوست را تحریک می کنند که شامل محصولات مبتنی بر الکل است.

پاکسازی پوست

لایه بردار ها و تونر های قوی هم می تواند برای پوست های حساس مشکلاتی را ایجاد کند. به همین دلیل است که باید در این زمینه با پزشک متخصص مشورت کرد و نسخه های ضد حساسیت را دریافت نمود. با این حال دقت داشته باشید که قبل از استفاده هر گونه محصول آن را روی بخش دیگری از پوست به جز صورت مثلا روی پوست دست امتحان کنید تا واکنش پوستی را ببینید.

نکته مهم دیگری که باید در زمینه پاکسازی پوست و محصولات بدانید این است که همه نوع پوست نیاز به مرطوب کننده دارد. پس گمان این که پوست چرب نیاز به مرطوب کننده ندارد کاملا اشتباه است. شما باید پس از شستشوی روزانه پوست خود حتما از مربوط کننده استفاده کنید. اما هر پوستی کرم مخصوص خود را دارد که برای انتخاب آن باید با متخصص در تماس باشید.

در کنار آن همیشه باید از ضدآفتاب استفاده کنید. اشعه ماورا بنفش خورشید به پوست آسیب می رساند. پس حتی زمانی که در خانه هستید هم از کرم ضدآفتاب استفاده کنید. این کار باعث می شود لکه های ناشی از نور خورشید کمتر روی پوست ایجاد شود.

پاکسازی پوست با ٰرژیم غذایی مناسب و هیدارته ماندن

سلول های بدن ما همگی  به آب نیاز دارند. با توجه به این که سلول های پوست ما به محیط بیرون نزدیک تر هستند، در معرض کم آبی بیشتری قرار می گیرند. بنابراین باید در طول روز میزان کافی آب مصرف کنید تا بتوانید هیدارته بمانید. در کنار آن استفاده از رژیم غذایی سالم می تواند به داشتن پوستی خوب کمک کند. رژیم غذایی شما باید سرشار از مواد مغذی باشد و در آن غذاهای گیاهی و منابع پروتئینی قرار داشته باشد.

پاکسازی پوست

سخن آخر

در این نوشته از وب سایت مادام لیزر ما به بررسی تکنیک ها و روش های پاکسازی پوست پرداختیم. در کنار آن روتین پوستی مناسبی را هم توضیح دادیم. افرادی که به دنبال شفاف نگه داشتن پوست خود هستند می توانند با دریافت مشاوره از متخصصان ما در کلینیک مادام لیزر بهترین روش را برای پاکسازی پوست خود انتخاب کنند. همچنین برای استفاده از خدمات لیزر موهای زائد در شهرک گلستان کلیک کنید

منبع:

Laser skin cleansing