09926262619

مشکل رفع موهای زائد بدن تقریبا همه خصوصا خانم ها را کلافه کرده است. از این رو به روش های بسیاری روی می آورند تا بتوانند از شر این موها خلاص شوند. لیزر موهای زائد بدن یکی از روش های جدید و بروز است که می توانید برای شما راحتی را به ارمغان بیاورد. در این زمینه باید اشاره داشت که دستگاه های بسیاری عملیات لیزر را انجام می دهند که  هر کدام مزایا و کاربرد های خاص خود را دارند. در این نوشته از وب سایت مادام لیزر می خواهیم به معرفی و بررسی لیزر الکساندرایت بپردازیم.

لیزر الکساندرایت

لیزر الکساندرایت چیست؟

لیزر الکساندرایت یکی از پرکاربردترین و شناخته شده ترین سیستم ها و دستگاه های موجود است که برای لیزر موهای زائد بکار می رود. طول موجی که این دستگاه استفاده می کنند در خط کوتاه تر از ۷۵۵ نانومتر و نزدیک به مادون قرمز است. این سیستم در شاخه های مختلفی دیده می شود که برخی از آن ها عبارتند از: Cynosure Elite، GentleLASE، Apogee و EpiTouch Plus.

سیستم لیزر با ساطع کردن طول موج نور پر از انرژی بر روی پوست با ایجاد گرما متمرکز می شود. از این رو فولیکول های مو را از بین می برد. با این توضیح باید اشاره داشت که لیزر الکساندرایت از کریستال الکساندرایت به عنوان منبع لیزری خود استفاده می کند. نکته مهم تر این است که این مدل لیزر در حالت لیزر کیو سوئیچ هم موجود است. این حالت تکنیکی است که باعث می شود لیزر به تولید پرتویی با شدت بالا در پالس های کوتاه بپردازد.

بیشتر بخوانید: روش هایی برای مراقبت و پاکسازی پوست

همان طور که اشاره کردیم این سیستم لیزر، همانند مدل های دیگر آن با استفاده از طول موج فعالیت می کند. طول موجی که این لیزر از خود ساطع می کند، به انرژی گرمایی تبدیل می شود. با این کار ناحیه مورد درمان تحت تاثیر قرار می گیرد. در واقع می توان اشاره داشت که لیزر الکساندرایت با استفاده از سیستم و فرایند فتوترمولیز کار می کند. یعنی استفاده از نور برای گرم نمودن منطقه انتخاب شده جهت رفع موهای زائد بدن.

مزایای استفاده از لیزر الکساندرایت

لیزر الکساندرایت

در اینجا بخوانید: آیا لایه برداری و پاکسازی پوست با لیزر امکان دارد؟

مزایایی که برای این مدل از لیزر ارائه شده است عبارتند از:

نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که لیزر الکساندرایت برای افرادی که پوست تیره دارند توصیه نمی شود. استفاده از این فناوری می تواند منجر به تغییرات رنگدانه ای در پوست افراد شود.

آیا استفاده از لیزر الکساندرایت برای رفع موهای زائد بدن موثر است؟

تحقیقات بسیار زیادی بر روی لیزر الکسانداریت انجام شده است که نشان می دهد، استفاده از این لیزر چه مزایایی برای لیزر موهای زائد پا و رفع موهای زائد بدن دارد. مطالعات اثربخشی این لیزر را برای حذف دائمی موهای زائد بدن نشان می دهد. در یکی از اصلی ترین و جامع ترین مطالعات صورت گرفته از فناوری لیزر الکساندرایت پالسی برای حذف موهای زائد استفاده شود. در این آزمایش ۱۲۶ نفر حضور داشتند که بخش های مختلفی از بدن آن ها در درمان قرار گرفت. فاصله بین درمان ها بین ۴ هفته تا ۳ ماه و نیم بود و در مجموع دوره ای ۱۵ ماهه داشت. نتایج شگفت انگیز بود و نشان داد که میانگین موها قبل از درمان دوم ۳۵ درصد کاهش داشتند و سه ماه پس از درمان نهایی ۸۸ درصد کاهش یافته بودند.

این مطالعات نشان می دهد که تکنولوژی لیزر الکساندرایت برای از بین بردن موهای زائد بدن بسیار موثر است و عوارض حانبی آن در حداقلی ترین حالت ممکن و گذرا می باشد. شما می توانید برای لیزر دست، لیزر پا، بیکینی و سایر نواحی بدن از این سیستم استفاده کنید که منجر به کاهش طولانی مدت موهای بدن شما می شود.

الکساندرایت برای چه مواردی استفاده می شود؟

طیف وسیعی از دستگاه های الکساندرایت موجود است که نور مادون قرمز را از خود ساطع می کنند. این دستگاه ها برای اختلالات پوستی هم توصیه شده اند و درمان با آن بدون ضرر توصیف شده است. اختلالات پوستی که می توان آن را با لیزر الکساندرایت درمان کرد عبارتند از:

توجه کنید که هر کدام از این موارد نیاز به تشخیص دقیق پزشک دارد.

کدام قسمت از بدن لیزر می شوند:

لیزر الکساندرایت در قسمت های مختلفی از بدن استفاده می شود. برخی از قسمت های شایع که از لیزر الکساندرایت استفاده می کنند عبارتند از:

1. پوست صورت و گردن: لیزر الکساندرایت برای کاهش موهای زائد، لکه های تیره، آکنه و جای جوش استفاده می شود.

2. پشت: این روش معمولاً برای دفع جوش های پشتی و کاهش اثرات جوش انجام می شود.

3. پاها: لیزر الکساندرایت برای کاهش موهای زائد در مناطق پاها مانند پاهای زیر، ران، ساق و کف پا استفاده می شود.

4. دستها و پاشنه ها: لیزر الکساندرایت برای کاهش موهای زائد و لکه های پوست دستها و پاشنه ها استفاده می شود.

5. برش ها و خال ها: لیزر الکساندرایت برای کاهش برش های جدید و قدیمی و خال ها استفاده می شود.

آیا درمان با لیزر الکساندرایت عوارضی دارد؟

عوارض جانبی که در درمان با این سیستم پدید می آید عموما زیاد نیستند. این عوارض با جزئی بودن خود معمولا موارد زیر را شامل می شوند:

لیزر الکساندرایت

هر کدام از این عوارض در صورت شدید شدن باید با پزشک در میان گذاشته شوند. عموم آن ها به صورت خودبخودی از بین می روند.

مزایا و معایب لیزر موهای زائد الکساندرایت:

مزایا:

1. اثربخشی: لیزر موهای زائد الکساندرایت یکی از روش‌های موثر برای کاهش و تخلیص از موهای زائد است. این تکنولوژی بر روی فولیکول مو تأثیر می‌گذارد و باعث تاخیر در رشد موها می‌شود.
2. دقت: لیزر الکساندرایت قابلیت تنظیم قدرت و دقت پالس‌های لیزر را دارد، که به دستیابی به نتایج دقیقتر و برخورداری از نتایج بهتر کمک می‌کند.
3. قابل استفاده برای آقایان و بانوان: لیزر الکساندرایت بر روی انواع پوست کاربرد دارد و برای مردان و زنان قابل استفاده است.

معایب:

1. هزینه: در مقایسه با روش‌های درمانی دیگر، لیزر الکساندرایت هزینه‌بر می‌باشد. علاوه بر هزینه جلسات، هزینه نگهداری و تعمیرات دستگاه نیز در نظر گرفته شود.
2. احساس درد: استفاده از لیزر الکساندرایت ممکن است باعث احساس درد و از بین بردن تحمل ناحیه‌های درمان شود. برای کاهش این درد، مخصوصاً در نواحی حساس پوست، می‌توان از کرم‌های موضعی برای بی‌دردسازی استفاده کرد.
3. نتایج غیردائمی: در برخی موارد، لیزر الکساندرایت قادر به کامل کاهش و تخلیص از موهای زائد نیست و پس از مدتی می‌تواند دوباره رشد کند. به همین دلیل، ممکن است نیاز به جلسات اضافی برای حفظ نتایج باشد.

لیزر الکساندرایت برای چه تیپ پوستی مناسب است؟

لیزر الکساندرایت یکی از انواع لیزرهای موثر برای از بین بردن موهای زائد است و برای تمامی تیپ های پوستی مناسب است. این لیزر برای تمام رنگ های پوست و مو قابل استفاده است و به تمام مناطق بدن مانند صورت، گردن، دست و پا می توان از آن برای کاهش موهای زاید استفاده کرد.

تفاوت و تشابه لیزر الکس و دایود:

تفاوت اصلی بین لیزر الکس و لیزر دایود در نوع منبع نوری استفاده شده است. لیزر الکس از یک ماده فعال کریستالی یا رنگینه استفاده می‌کند که با تولید نور در یک طول موج خاص، لیزر را تولید می‌کند. این نوع لیزرها در بیشتر موارد برای حذف موهای زائد، حفظ و تجدید سلول و زخم‌های پوستی استفاده می‌شوند.

لیزر دایود از یک دیود نیمه‌رسانا (مثل یک دیود روشنایی LED) به عنوان منبع نور استفاده می‌کند. این لیزرها بیشتر برای برش و جوشکاری فلزات، تحقیقات علمی و پزشکی و استفاده در پیام‌رسان‌ها (مانند DVD و بلو ری) استفاده می‌شوند.

تشابه بین لیزر الکس و لیزر دایود این است که هر دوی آنها از اصول نوری لیزر استفاده می‌کنند. هر دو نوع لیزر نسبت به منبع‌های نوری دیگر (مانند لامپ‌های نئون یا لامپ‌های فلورسنت) به صورت جایگزین محسوب می‌شوند و قابلیت تولید نور با طول موج خاص را دارند. همچنین، هر دو نوع لیزر از تکنولوژی لیزری استفاده می‌کنند که مزیت‌هایی مانند شدت نور بالا و تمرکز بر روی مناطق کوچک را ارائه می‌دهد.

سخن آخر

در این نوشته از وب سایت مادام لیزر ما به بررسی لیزر الکسانداریت پرداختیم. این سیستم مزایا و عوارض خاص خود را نیز دارد که باید قبل از اقدام به لیزر با پزشک در هر زمینه مشورت شود. این سیستم لیزر می تواند کاهش دائمی و موثر موهای شما را در بر داشته باشد و همچنین می توانید برای دریافت خدمات لیزر موهای زائد در شهرک راه آهن کلیک کنید.

منبع:

alexandrite lasers