09926262619

لیزر موهای زائد امروزه بیشتر برای کمک به از بین بردن موهای زائد در طولانی مدت استفاده می شود. با پیشرفت فناوری، قیمت این سرویس برای شهروندان عادی معتدل تر شده است و چندین روش مختلف توسعه یافته است. نوع لیزر درمانی که در نهایت انجام می‌دهید بر اساس مشخصات خاص شما خواهد بود – بیشتر اینکه رنگ پوست شما و موهای شما چگونه است. این ویژگی ها برای انتخاب لیزری که بیشترین تاثیر را روی موهای شما داشته باشد، مهم هستند. در این نوشته می خواهیم بدانیم که انواع دستگاه لیزر موهای زائد کدامند؟

انواع دستگاه لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد

دستگاه های لیزر موهای زائد از پرتوهای ضربانی نور برای آسیب رساندن به فولیکول مو زیرین استفاده می کنند تا از رشد موهای ناخواسته در آینده جلوگیری کنند. در حالی که محصولاتی برای مصارف خانگی طراحی شده اند، اما به اندازه دستگاه های سطح حرفه ای موثر نیستند. پنج نوع مختلف دستگاه لیزر موی زائد حرفه ای عبارتند از: سیستم الکساندرایت، لیزر دایود، لیزر ND Yag، دستگاه درمان با نور شدید پالسی (IPL) و دستگاه لیزر روبی. دستگاه های لیزر خانگی برای افرادی که پوست روشن دارند توصیه می شود، زیرا می توانند باعث تغییر رنگ پوست شوند.

انواع دستگاه لیزر موهای زائد کدامند؟

وقتی صحبت از دستگاه لیزر موهای زائد می شود، گزینه های زیادی وجود دارد. پنج نوع رایج ترین سیستم لیزر موهای زائد عبارتند از Ruby، Alexandrite، IPL، Diode و Nd:YAG. هر سیستم لیزری با دیگری متفاوت است. برخی از لیزرها برای انواع خاصی از موها بهتر هستند. برخی از لیزرها برای افرادی با رنگ پوست تیره تر ایمن تر هستند. و برخی از سیستم های لیزر در مناطق خاصی از بدن بهتر از سایر لیزرها عمل می کنند. در ادامه به بررسی این دستگاه ها می پردازیم.

جهت اطلاع از بهترین دستگاه لیزر موهای زائد مطالعه نمایید.

روبی دستگاهی برای لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد روبی اولین سیستمی بود که برای کاهش دائمی موهای زائد ایجاد شد. این سیستم از طول موج کوتاهتر 694 نانومتری استفاده می کند که ملانین را هدف قرار می دهد. این باعث می شود لیزر برای از بین بردن موهای سبک و نازک ایده آل باشد. از طرف دیگر، سیستم لیزر روبی برای افرادی با رنگ پوست تیره‌تر توصیه نمی‌شود. سیستم لیزر روبی یک مکث طولانی بین پالس های لیزر برای کاهش ناراحتی دارد. اگرچه درد کمتری دارد، اما تکرار کندتر به این معنی است که لیزر درمانی نسبت به سایر سیستم های لیزر موهای زائد به زمان بیشتری نیاز دارد. در نتیجه لیزر روبی برای مناطق کوچکتر درمان ایده آل است.

الکسانداریت از انواع دستگاه لیزر موهای زائد

لیزر الکساندرایت محبوب ترین سیستم لیزر موهای زائد است. همچنین سریعترین سیستم لیزر موجود است. به عنوان مثال، لیزر الکساندرایت می‌تواند یک ناحیه درمانی بزرگ مانند پشت را در کمتر از 30 دقیقه پوشش دهد. نقطه ضعف تکرار سریع لیزر درد است. لیزر الکساندرایت یکی از خاص ترین سیستم های لیزر موهای زائد است. اگرچه دستگاه های جدیدتر برای بهبود تجربه بیمار، دستگاه های خنک کننده را ساخته اند. لیزر الکساندرایت در طول موج کوتاه‌تر 755 نانومتر عمل می‌کند و برای هدف قرار دادن ملانین در فولیکول‌های موی افراد با رنگ پوست روشن تا زیتونی ایده‌آل است.

لیزر موهای زائد دایود

یکی از انواع دستگاه لیزر موهای زائد دستگاه دایود است. دستگاه های دایود در بازار لیزر موهای زائد نسبتاً جدید هستند. منبع انرژی آنها از نیمه هادی هایی به نام دیود تشکیل شده است که با هم گروه بندی شده اند تا یک پرتو لیزر با طول موج 800-810 نانومتر ایجاد کنند. این طول موج طولانی تری است و برای نفوذ به عمق فولیکول مو بهتر است. لیزرهای دایود به طور کلی برای انواع پوست های تیره ایمن هستند و برای از بین بردن موهای ضخیم یا درشت ایده آل هستند. این باعث می شود که سیستم لیزر موهای زائد دایود در بین مردانی که به دنبال درمان برای از بین بردن موهای پشت یا موهای سینه هستند محبوب شود.

انواع لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد Nd:YAG

سیستم های Nd:YAG جدیدترین پیشرفت ها را در فناوری لیزرهای آرایشی ارائه می دهند. علاوه بر لیزر موهای زائد موثر، این سیستم کاربردهای متعددی از جمله حذف خالکوبی و لایه برداری پوست با لیزر برای اصلاح آسیب های ناشی از نور خورشید را ارائه می دهد. سیستم های Nd:YAG در طول موج 1064 نانومتر کار می کنند. اکثر سیستم های لیزر دیگر ملانین موجود در مو و پوست را هدف قرار می دهند. با این حال، هدف قرار دادن ملانین، کاربرد را برای از بین بردن موهای تیره از افرادی با پوست روشن محدود می کند. در طول موج 1064 نانومتر، کربن کروموفور (یک ترکیب شیمیایی رنگی که نور را جذب می کند) بهتر از ملانین است. این گزینه یکی از محبوب ترین انواع دستگاه لیزر موهای زائد است.

دستگاه حذف موهای زائد IPL

لیزر موهای زائد IPL از یک لیزر واقعی استفاده نمی کند، بلکه معادل آن به شکل نور پالسی شدید (IPL) است. مانند لیزر، IPL با پالس انرژی حرارتی که توسط ملانین در فولیکول مو جذب می شود، فتوترمولیز را آغاز می کند. مزیت نور پالسی شدید، طول موج، سطح انرژی و مدت زمان پالس قابل تنظیم است. دستگاه های خانگی را می توان جزو این گروه حساب کرد.

دستگاه های لیزر خانگی یک جایگزین مقرون به صرفه برای طرح درمان حرفه ای رفع موهای زائد هستند. این دستگاه ها از لیزر دایود یا فناوری IPL استفاده می کنند و اکثر دستگاه های خانگی فقط برای افرادی که پوست روشن و موهای قرمز، خاکستری یا بلوند دارند توصیه می شود، زیرا این دستگاه می تواند باعث تغییر رنگ پوست شود. این دستگاه ها معمولاً به شش تا هشت ماه درمان نیاز دارند تا موهای زائد را به طور دائم از بین ببرند.

آیا لیزر موهای زائد دائمی است؟

قبل از انتخاب یکی از انواع دستگاه لیزر موهای زايد برای درمان، بسیاری افراد می خواهند در ارتباط با نتیجه کار بدانند. لیزر موهای زائد دارای تاییدیه FDA برای کاهش دائمی موهای زائد است. با از بین بردن فولیکول های مو، از رشد مجدد موها جلوگیری می کند. تجربیات فردی ممکن است متفاوت باشد.

سخن آخر

در این نوشته ما به بررسی انواع دستگاه لیزر موهای زائد پرداختیم. لیزر موهای زائد فولیکول های مو را از کار می اندازد و از رشد مجدد آنها جلوگیری می کند. درمان‌ها این کار را با هدف قرار دادن رنگدانه‌ای در مو که نور را جذب می‌کنند، به نام «ملانین» انجام می‌دهند. لیزر به دقت هر مو را با انفجار نور پرانرژی در طول درمان موهای زائد هدف قرار می دهد. این نور توسط ریشه مو طراحی شده است نه توسط پوست اطراف. هر دستگاه با توجه به مزایای ارائه شده خود شرایط مناسبی را خواهد داشت. جهت برخورداری از خدمات لیزر موهای زائد در شهرک راه آهن از مطالب دیگر سایت بازدید کنید.

منبع:

What kind of hair removal machine will be effective?