09926262619

میکرودرم روشی برای بهبود شرایط پوستی است که منجر به از بین رفتن آرام لایه های بالایی پوست می شود. می توان از آن برای یکنواخت کردن رنگ پوست، از بین بردن جای آکنه و روشن کردن پوست های تیره استفاده کرد. این روش با کمک متخصص پوست یا زیبایی انجام می شود و معمولا ۳۰ دقیقه طول می کشد.

این عمل زیبایی می تواند به راحتی برای لایه برداری پوست به شما کمک کند، علائم پیری پوست را کم کند، به صافی پوست شما کمک کند و در نهایت شفافیت را برای شما به همراه داشته باشد. برای انواع پوست هم بی خطر است. به همین دلیل در ادامه این نوشته از مادام لیزر و با توجه به اهمیت روش های درمانی پوست مانند فیشیال به بررسی تکنیک میکرودرم هم می پردازیم. برای اطلاع از لیزر موهای زائد بدن هم می توانید با ما در ارتباط باشید.

میکرو درم

 

منظور از میکرودرم چیست؟

میکرو درم یکی از انواه فعالیت های مربوط به زیبایی است که به صورت غیرتهاجمی روی پوست اعمال می شود. هدف این کار این است که بتوان پوست را جوان تر نشان د اد. از این روش عموما برای تجدید رنگ و بهبود و درمان بافت کلی پوست استفاده می شود. با استفاده از این روش درمانی است که می توان آسیب های ناشی از افزایش سن، اسکارهای مربوط به جوش ها، ملاسما و سایر مشکلات پوستی را برطرف کرد. میکرودرم تکنیکی دارد که بر مبنای آن از یک اپلیکاتور مخصوص استفغاده می شود. سطح آن سایندگی خاص خود را دارد. به آرامی می تواند لایه بیرونی و ضخیم پوست را بسابد تا به جوانی هر چه بیشتر پوست کمک کند.

انواع مختلف میکرو درم کدام است؟

همان طور که اشاره کردیم میکرو درم یکی از حرفه ای ترین روش ها است که توسط متخصصین پوست انجام می شود. دو مدل اصلی از این تکنیک درمانی پوستی وجود دارد که عبارتند از: میکرودرم کریستالی و میکرودرم آبریژن الماسی. از هر دو این مدل ها می توان برای لایه برداری کامل پوست استفاده نمود. مدل کریستالی به این صورت است که از یک لوله کوچک، کریستال هایی ریز به پوست شما برخورد می کند. به طور همزمان به بالا می رود. در حقیقت اسکرابی پر قدرت در حال رخ دادن است. در مد ل الماسی باید گفت که نسخه ای بدون کریستال است. به جای آن از یک سر الماسی به جهت لایه برداری بهتر پوست شما استفاده می شود.

بیشتر بخوانید: انواع دستگاه لیزر موهای زائد کدامند؟

 

هر دو نوع از مدل های میکرودرم مزایای بسیار زیادی به همراه دارند. شما تنها با یک بار انجام این کار می توانید نرمی، صافی و درخشندگی هر چه بیشتر پوست خود را احساس کنید. مجموعه درمان هایی که در کنار میکرودرم به عنوان مکمل عمل می کنند می توانند  بافت و رنگ پوست را بهبود بخشند. در عین حال همان طور که اشاره کردیم می تواند منجر به رفع چین و چروک های ریز پوستی، آسیب های ناشی از نور خورشید، جای جوش، منافذ بزرگ و باز و حتی ترک های پوستی شود. از این رو شما می توانید به راحتی با آرامش از این روش درمانی استفاده کنید.

 

 

فواید استفاده از این روش درمانی

هدف این روش درمانی پوستی، صاف کردن، روشن تر کردن و یک دست نمودن پوست صورت است. افرادی که میکرودرم را درخواست می کنند عموما به دنبال برطرف کردن موارد زیر هستند:

میکرو درم

گاهی اوقات متخصصان پوست از این روش برای بهبود و رفع پیری پوست یا سفید کردن پوست هم استفاده می کنند. روش میکرودرم می تواند به نفوذ محصولات مراقبتی به پوست هم کمک زیادی کند.

این روش درمانی چقدر طول می کشد؟

میکرو درم در میان روش های درمانی سریع قرار دارد. تنها ۱۵ تا ۳۰ دقیقه طول می کشد تا درمان شما به پایان برسد. البته برخی از سالن ها با تکمیل کردن این روش به وسیله استفاده از ماسک و ماساژ‌صورت، درمانی بین ۶۰تا ۹۰ دقیقه ارائه می کنند. تکنسینی که مسئول انجام کارهای شما است، قبل از انجام این روش درمانی  صورت شما را تمیز می کند تا پوست برای درمان آماده شود. پس از روش میکرو درم کریستالی نیز صورت شما تمیز می شود تا کریستال های قرار گرفته روی پوست پاک شوند. در ادامه باید با استفاده از انواع کرم های مرطوب کننده و ضدآفتاب به شرایط هر چه بهتر پوست خود کمک کنید.

با توجه به مشکلاتی که پوست افراد دارد، ممکن است یک فرد بین ۵ تا ۶ جلسه درمان پوستی نیاز داشته باشد. افراد  با توجه به نوع پوستی که دارند می توانند به صورت هفتگی، هر دو هفته یکبار و یا ماهیانه روند درمانی خود را از طریق تکنیک میکرودرم ادامه دهند.

جوانسازی و لایه برداری پوست چیست؟ برای مطالعه بیشتر کلیک کنید.

اقدامات احتیاطی قبل از میکرو درم

تا دو سه روز قبل از انجام روش درمانی خود باید روش های احتیاطی را داشته باشید که مهم ترین آن ها عبارتند از:

توجه کنید ممکن است که پزشک و متخصص زیبایی درمانگر شما دستورات دیگری برای هر چه بهتر شدن نتایج درمان به شما بدهد.

آیا این روش درمانی خطراتی هم دارد؟

زمانی که میکرودرم توسط متخصص پوست یا زیبایی انجام می شود، عموما بی خطر است. اما اگر به درستی انجام نشود می تواند مشکلاتی را پدید آورد. عموم عوارض پدید آمده موقتی هستند و عبارتند از:

توجه کنید حساسیت، تورم یا کبودی ممکن است رخ دهد که عموما در عرض چند ساعت از بین می رود. توجه کنید که برخی کرم ها و مواد درمانی مانند تونر ها یا پاک کننده های دارویی را بهتر است تا یک روز استفاده نکنید.

سخن آخر

در این نوشته از وب سایت مادام لیزر ما به بررسی تکنیک درمانی پوست میکرودرم پرداختیم. این روش مدل های خاص خود را دارد و مزایا و معایب ویژه ای را هم به همراه دارد. گرچه عوارض یا معایب آن بسیار کم هستند. ازاین رو می توانید به راحتی از این روش درمانی برای بهبود پوست خود استفاده کنید. جهت برخورداری از خدمات مرکز لیزر موهای زائد در شهرک راه آهن از سایت ما بازدید کنید.

منبع:

what is microderm

 what is microdermabrasion