09926262619

انواع مختلفی دارد که برخی از آنها عبارتند از ماساژ سوئدی و بافت عمیق. هر مدل از ماساژ ها مزایای خاص خود را دارند که افراد می توانند بر مبنای شرایط خود از آن ها استفاده ببرند. در عین حال فردی که ماساژدرمانی را انجام می دهد باید انواع مختلف روش های درمانی را بداند و بر مبنای آن به مشتریان خود کمک کند. در ادامه این نوشته از وب سایت مادام لیزر ما به بررسی این مطلب می پردازیم که ماساژ چیست و چطور می تواند به افراد کمک کند. در عین حال اگر تمایل به کسب اطلاعات در ارتباط با لیزر موهای زائد، لیزر دست، لیزر پا، لیزر بیکینی و غیره دارید می توانید با ما در ارتباط باشید.

منظور از ماساژ چیست؟

ماساژ فعالیتی است که عملیات مالش و ورز دادن بدن را با استفاده از دست پیش می برد. در مدت زمانی که این کار انجام می شود،  ماساژ درمانگر بر مبنای آموزش هایی که دیده است، فشاری ملایم یا قوی به عضلات و مفصل های بدن وارد می کند. در این حالت است که درد و تنش های افراد کم می شود. این روش درمانی انواع مختلفی دارد و هر کدام از آن ها برای شما فواید خاصی به همراه خواهند داشت. در ادامه این نوشته به بررسی مدل های مختلف آن می پردازیم.

انواع مختلف ماساژ

همان طور که اشاره کردیم شیوه های مختلفی برای انجام ماساژ وجود دارد که هر کدام از آن ها مزایای خاص خود را دارند. کاربردهایی که این تکنیک ها برای بدن افراد دارند هر کدام می تواند متفاوت از دیگری باشد. انواع مختلف ماساژ عبارتند از:

ماساژ سوئدی

یکی از محبوب ترین ماساژها، ماساژدرمانی سوئدی است. روش هایی که در این مدل درمانی مورد استفاده قرار می گیرد، می تواند آرامش کامل بدن را فراهم کند. نکته دیگر این که روش های درمانی استفاده شده در این تکنیک می تواند از سکته های سخت جلوگیری کند. چرا که برای کک به جریان خون افراد به قلب پیش می روند. این مدل ماساژ می تواند برای افزایش اکسیژن رسانی به خون، کاهش سموم در بدن، تقویت سیستم گردش خون و آرامش در زمان تنش مناسب باشد. اگر فردی می خواهد ماساژدرمانی را تازه شروع کند، سوئدی یکی از بهترین روش ها است. با رها شدن گره های عضلانی فرد از تنش های بسیار رهایی پیدا می کند.

در ماساژ سوئدی، درمانگر ترکیبی از ورز دادن، ضربات طولانی و روان در جهت قلب، حرکات دایره ای عمیق، لرزش و ضربه، تکنیک های حرکتی برای مفاصل و غیره را استفاده می کند. عموما این مدل از ماساژ، بین ۶۰ تا ۹۰ دقیقه زمان می برد.

در اینجا بخوانید: جوانسازی و لایه برداری پوست چیست؟

ماساژ درمانی سنگ داغ

یکی دیگر از روش های ماساژدرمانی، استفاده از سنگ داغ است. این روش باعث درمان استرس، تنش های مختلف و دردهای عضلانی می شود. علاوه بر آن منجر به بهبود متابولیسم و گردش خون نیز می شود. اصلی ترین مزیتی که برای این مدل ماساژ در نظر گرفته می شود، آرامش عضلات برای افراد است. سنگ هایی که در این روش ماساژ مورد استفاده قرار می گیرند با آب گرم می شوند. پس از این که به دمای مورد نظر رسیدند، بر مبنای استراتژی های خاصی روی بدن گذاشته می شوند. گرمای مستقیم ایجاد شده توسط این سنگ ها باعث می شود عضلات به آرامش برسند. علاوه بر آن سنگ ها منجر به افزایش گردش خون، کاهش استرس، کاهش درد و افزایش آرامش می شوند.

توجه داشته باشید که این نوع ماساژ درمانی شبیه به مدل سوئدی است. تنها این که ماساژدرمانگر به جای استفاده از دست، از سنگ های گرم شده استفاده می کند. در این روش گاهی اوقات از سنگ های سرد هم استفاده می شود. توجه کنید که مدت زمان این روش ماساژ، حدودا ۹۰ دقیقه است.

ماساژ بافت عمیق

تکنیک هایی که در این روش ماساژدرمانی استفاده می شوند، فشار بیشتری را بر بخش های مختلف بدن افراد اعمال می کنند. این روش ماساژ برای افرادی که تنش های مزمن عضلانی دارند انتخاب مناسبی است. در این روش، ماساژدرمانی به لایه های عضلانی و تاندون های عمیق می رسد. این روش می تواند باعث کاهش فشار خون و هورمون های استرس شود. علاوه بر آن منجر به تحریک هورمون های تقویت کننده خلق و خو هم می شود. این هورمون ها با نام های سروتونین و اکسی توکسین شناخته می شوند.

لیزر مو های زائد با دستگاه لیزر دایموند چگونه انجام می شود؟ برای کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید

ماساژ

تکنیک های ماساژدرمانی رفلکسولوژی

گاهی اوقات برخی از روش های ماساژ جنبه درمانی بیشتری دارند و رفلکسولوژی یکی از آن ها است. در این روش درمانی، تکنیک ها شامل ماساژ پا، ساق پا و بالای ساق فرد می شود. این روش درمانی می تواند منجر به کاهش درد در بخش هایی از بدن مانند انگشتان پا، مچ پا، آرتریت، التهاب کف پا و غیره شود. نکته مهم دیگر این که منجر به کاهش استرس و اضطراب در سراسر بدن می شود. مراجعین می توانند با ارائه و بیان ناراحتی خود در طول جلسه درمانی اقدامات مختلفی را داشته باشند. یکی از نکات مهم در ارتباط با این روش ماساژدرمانی، استفاده از حرکات کششی و استراحت پس از این ماساژ است. این مدل از ماساژ زمانی که به صورت منظم صورت بگیرد می تواند مزایای زیادی در زمینه احساس بهتر و سلامتی داشته باشد.

آروماتراپی

اگر از بوی خوب و عطر لذت می برید، آروماتراپی گزینه مناسبی برای شما است. استفاده از این نوع ماساژدرمانی می تواند روحیه شما را تقویت کند و منجر به کاهش استرس و اضطراب شود. علاوه بر آن به کاهش علائم افسردگی هم کمک می کند. در عین حال یکی دیگر از اصلی ترین مزایای آن از بین بردن تنش های عضلانی است. منجر به تسکین درد هم می شود. ماساژهای آروماتراپی، فشار ملایمی را با استفاده از روغن های خاص به بدن اعمال می کنند. البته در این زمینه ماساژدرمانگر است که تصمیم می گیرد از کدام روغن های ضروری استفاده کند. البته شما می توانید درخواست های خود را هم داشته باشید. این روغن ها در طول ماساژ توسط پوست جذب بدن می شوند. توجه کنید که ماساژ آروماتراپی بین ۶۰ تا ۹۰ دقیقه طول می کشد.

برای مطالعه بیشتر کلیک کنید: لیزر موهای زائد بدن چگونه است؟

ماساژ

سخن آخر

در این نوشته از وب سایت مادام لیزر ما به بررسی ماساژ و روش های مختلف درمانی بر مبنای آن پرداختیم. هر کدام از این روش ها کاربردهای خاص خود را دارند و می توانند به شما کمک کنند سیستم ایمنی بدن خود را تقویت کنید. به آرامش برسید و از تنش های عضلانی دور شوید.همچنین برای دریافت خدمات لیزر موهای زائد در چیتگر کلیک کنید. کلینیک مادام لیزر خدمات ماساژ در شهرک راه آهن( شهرک گلستان) را با بالاترین کیفیت به خانم ها و آقایان ارائه می دهد.

منبع:

What is a therapeutic massage

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای