09926262619

هر مشکلی که در پوست پدید می آید می تواند بر اعتماد به نفس افراد تاثیر بسیار زیادی داشته باشد. در این میان می توان به چین و چروک، اسکار آکنه، منافذ بزرگ شده پوست، علائم پیری در پوست و غیره اشاره نمود. هر کدام از این موارد ممکن است باعث شود افراد نسبت به پوست خود حس بدی داشته باشند. متخصصان و پزشکانی که در زمینه های مختلف پوستی فعالیت می کنند، دستگاه ها و داروهای مختلفی را برای کمک به شرایط بد پوست افراد و تغذیه و بهبود آن ها ارائه می کنند. حتی در این راستا می توان به لیزر صورت هم اشاره داشت. لیزر درمانی البته با لیزر موهای زائد بدن متفاوت است. با این توضیحات در ادامه این نوشته از وب سایت مادام لیزر به بررسی گزینه درمانی میکرونیدلینگ می پردازیم.

میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ چیست؟

یکی از روش های درمانی برای بهبود شرایط پوست و تغذیه آن میکرونیدلینگ است که نام دیگری هم به اسم درمان القای کلاژن  از راه پوست دارد. در این روش درمانی از یک دستگاه ویژه به شکل قلم استفاده می شود. روی آن سوزن های ریزی قرار دارد که می تواند سوزن های بسیار کوچک، دقیق و میکروسکوپی روی پوست ایجاد کند. دقت کنید که این آسیب های ریز از خود زخمی باقی نمی گذارند. کاری که توسط میکرونیدلینگ و ابزار مربوط به آن صورت می گیرد، تنها یک روند تحریکی پوست برای ترمیم طبیعی خود می باشد. این کار باعث بازسازی پوست می شود.

ابتدایی ترین مرحله ای که در این روند برای پوست پیش می آید، التهاب است. البته مدل آن به گونه ای است که پوست را برای تولید کلاژن جدید تحریک می کند. زمانی که سن افزایش می یابد، سطح کلاژن در پوست کم می شود. زمانی که پوست در حالت ترمیم است، تولید کلاژن جدید اتفاق می افتد. در واقع زمانی از سوزن های مربوط به میکرونیدلینگ استفاده می شود،

کلاژ‌ن و الاستین بیشتری در پوست پدید می آید. وجود این پروتئین ها باعث می شود، پوست شما محکم و صاف گردد. این روند درمانی نه تنها برای پوست صورت، بلکه برای پاها، پشت بدن، گردن و باقی مناطقی که دچار مشکل و پیری هستند هم صورت می گیرد. برای بهبود بهتر باید با نظر پزشک چندین جلسه این کار را تکرار کنید.

آیا از مزایای استفاده از لیزر الکساندرایت را می دانید؟! برای کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید

میکرونیدلینگ

فواید میکرونیدلینگ

این روش درمانی می تواند به بهبود شرایط پوستی شما در موارد زیر کمک زیادی کند:

 • رفع آکنه های پوستی
 • بهبود ریزش مو یا آلوپسی
 • رفع و بهبود شرایط لکه های پوستی یا لکه های تیره با نام هیپرپیگمانتاسیون
 • رفع منافذ بزرگ پوست
 • کم کردن خاصیت ارتجاعی پوست
 • بهبود جای زخم
 • کاهش آسیب های ناشی از نور خورشید
 • رفع خطور ظریف و چین و چروک های پوستی

نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید مربوط به رنگ پوست است. میکرونیدلینگ احتمال بالاتری در روند درمانی برای افراد با رنگ پوست تیره دارد. چرا که مانند لیزر موهای زائد بدن همراه با گرما نیست که با توجه به رنگدانه پوستی شرایط متفاوتی خواهد داشت. البته شما می توانید در روند درمان و پاکسازی پوست خود با متخصصان مشورت کنید.

در این روش درمانی چه رخ می دهد؟

پزشکانی در زمینه پوست تخصص دارند، این روش درمانی را انجام می دهند. اگر در جایی غیر از مطب پزشک می خواهید این کار را انجام دهید حتما از جزئیات و شرایط محل اطمینان حاصل کنید. تجربه و اعتبار افراد مشغول به کار را نیز به خوبی بررسی نمایید. توجه داشته باشید که برخی دستگاه های مربوط به میکرونیدلینگ وجود دارد که شما می توانید با کمک آن ها کار انجام دهید.

البته دقت کنید که در این زمینه باید به جزئیات توجه زیادی کرد و عموما توسط پزشکان زیبایی توصیه نمی شود. چرا که می تواند منجر به آسیب پوست شما شود.

در این روش درمانی شما باید بدانید که مدت زمان مورد نیاز شما عموما بین ۱۰ تا ۲۰ دقیقه است. این زمان به بزرگی ناحیه درمانی بستگی دارد. بیشتر افراد برای مشاهده تفاوت ها در پوست خود نیاز به ۴ تا ۶ جلسه درمان دارند. قبل از شروع روند درمان ابتدا کرمی بی حس کننده روی صورت شما زده می شود تا سوزن سوزن های ریز را حس نکنید. پس از آن فردی که روند میکرونیدلینگ را انجام می دهد، با ابزار خاص که شبیه قلم است، بریدگی ها و سوراخ های ریزی برای شما پدید می آورد. می تواند باعث کمی خونریزی هم شود. پزشک پس از این مسیر کمی کرم یا سرم روی صورت شما می زند.

بیشتر بخوانید: جوانسازی پوست با لیزر امکان دارد؟

همان طور که اشاره کردیم هدف از روش میکرونیدلینگ برای پوست این است که کلاژن و الاسیتن ارسال شود تا آسیب های پوستی رفع شوند. حضور کلاژن می تواند کمک زیادی به رفع چین و چروک ها و صاف کردن پوست داشته باشد.

نکات مهم در ارتباط با میکرونیدلینگ

قبل از این که روش درمانی را انتخاب کنید. باید چند نکته بسیار مهم ر ا مورد بررسی قرار دهید. موارد مهمی که باید در نظر داشته باشید عبارتند از:

 • میکرونیدلینگ روشی درمانی با سرعت بالا نیست. باید صبور باشید تا بتوانید تغییرات مورد نظر خود را ببینید. چرا که بدن شما با حضور کلاژن و الاستین مشغول ترمیم خود است.
 • زمان بهبودی می توانید بین روزها تا هفته ها باشد.
 • ممکن است در زمان انجام درمان و پس از آن کمی درد و قرمزی داشته باشید. قرمزی پوست ممکن است تا چند روز ادامه داشته باشد.
 • شاید در زمان بهبودی با این روش درمانی، پوست شما شروع به لایه برداری کند و کمی سفت شود.
 • گاها در روند درمانی با میکرونیدلینگ کبودی یا خونریزی هم دیده می شود. البته این در درمان های عمیق دیده می شود.
 • در برخی موارد برش های ایجاد شده روی پوست می تواند عفونت کند. چرا که سوراخ های ریز روی پوست می تواند میکروب را به خود جذب کند. اما در کل خطر عفونت بسیار پایین است.

دقت کنید که این روش بی خطر است اما گاهی ممکن است مشکلاتی برای شما پدید آید. به همین دلیل بهتر است هر کار درمانی پوستی را با نظر متخصص انجام دهید.

سخن آخر

در این نوشته از وب سایت مادام لیزر ( مرکز لیزر موهای زائد در شهرک راه آهن ) ما به بررسی روش درمانی میکرونیدلینگ پرداختیم. این روش درمانی کاربرد های زیبایی و پزشکی دارد و می تواند به درمان شما در بخش های زیادی مانند خطوط ریز یا چین و چروک های پوستی کمک کند. جهت دریافت خدمات میکرونیدلینگ در شهرک راه آهن با ما در تماس باشید.

منبع:

What is microneedling