09926262619

با بالا رفتن سن و در تاثیر شرایط مختلف بودن پوست شروع به تغییرات می کند. حتی افزایش و کاهش وزن هم می تواند تاثیر بسیار زیادی بر پوست افراد داشته باشد. اما تغییرات همیشه خوب نیستند.برخی مشکلات مانند چین و چروک، اسکار، آکنه، کک و مک و لکه های ناشی از خورشید و سلولیت می توانند ما را دچار چالش کنند. به همین دلیل گاهی نیاز به جوان سازی پوست دیده می شود که در این نوشته از وب سایت مادام لیزر به بررسی آن پرداخته ایم.

روش هایی برای مراقبت و جوان سازی پوست

جوانسازی و لایه برداری پوست به روش های مختلفی انجام می شود، از درمان های لیزری و نور درمانی گرفته تا لایه برداری های شیمیایی و تزریق ژل و بوتاکس . همه ما علاقه به داشتن یک پوست شیشه ای و شفاف داریم و به دنبال درخشش پوست خود هستیم. از بین بردن سلول های مرده پوست با استفاده از ماسک ها، انواع مختلف اسکراب، لایه بردارها، گلیکولیک ها و رتینول ها می تواند کمک کننده باشد. البته روش های دیگری هم برای مراقبت و جوان سازی پوست وجود دارد.

جوان سازی پوست

یکی از روش های مهم جوانسازی‌ پوست، استفاده از لایه بردارهای شیمیایی است. در این تکنیک از فرمول های شیمیایی مختلفی استفاده می شود که روی کل صورت یا نواحی مختلف از پوست استعمال می گردد. این کار باعث لایه برداری پوست خواهد شد. پوست جدید صاف تر و بدون چین و چروک دیده می شود. بسته به مواد مورد استفاده روند درمانی می تواند چند هفته ای به طول بینجامد.

درم ابریژن نیز تکنیک دیگری برای جوان سازی پوست است. در این تکنیک به صورت کنترل شده به پوست آسیب وارد می شود. در این روش به جای استفاده از مواد شیمیایی از مواد ساینده استفاده می گردد.

جوانسازی پوست با میکرونیدلینگ چگونه انجام می شود؟ بیشتربخوانید

جوانسازی و لایه برداری پوست چیست؟

همان طور که اشاره کردیم، آفتاب، اختلالات پوست، افزایش سن، وراثت و مولفه های مختلف دیگر می توانند در ایجاد ناهنجاری و مشکلات پوستی در صورت و باقی نقاط بدن تاثیر داشته باشند. حتی صورت با ایجاد کک و مک که ناشی از تغییرات رنگدانه ای است می تواند ذهن شما را مشغول کند. لکه های دیگر مانند لکه ناشی از نور خورشید یا رگ های خونی می تواند مشکلاتی را پدید بیاورد. علاوه بر این موارد پوست می تواند درخشش سالم خود را از دست بدهد و شروع به تغییر رنگ کند. در این صورت است که نیاز به جوان سازی پوست احساس می شود. روش های درمانی مختلفی برای درمان جنبه های مختلف آسیب پوستی موجود است. یکی از این روش ها جوانسازی پوست با لیزر است. در ادامه به بررسی این مطلب می پردازیم.

لیزر چیست و چگونه کار می کند؟

قبل از هر بررسی و معرفی باید بدانیم که لیزر چیست؟ این کلمه در معنای لغوی خود به مفهوم نور با انتشار تحریک شده است. لیزر می تواند با نور و اشعه خود به عنوان یک روش بازسازی کننده پوست مورد استفاده قرار بگیرد. از قدرت نور و گرمای آن می توان برای بهبود رنگ پوست، بافت و جوانسازی استفاده کرد. لیزر این کار با ایجاد مدل خاصی از آسیب های کنترل شده انجام می دهد که بافت پوست را تحریک می کند تا پاسخ های درمانی خوبی به این عمل نشان دهد. درمان با لیزر برای جوان سازی پوست علاوه بر از بین بردن لکه های ناشی از آفتاب و افزایش سن، می تواند ظاهر اسکار های آکنه یا مدل های دیگر بیماری های پوستی را نیز از بین ببرد.

جوان سازی پوست
جوان سازی پوست با لیزر

جوان سازی پوست با لیزر

همان طور که اشاره کردیم با اشعه لیزر می توان اختلالات رنگدانه ای پوست را از بین برد. علاوه بر آن از قدرت لیزر می توان برای خطوط و چین و چروک های ایجاد شده بر روی پوست هم استفاده کرد. خصوصا این کار برای اطراف لب و دور چشم بسیار توصیه می شود. مدل درمانی شما با استفاده از لیزر، با کمک متخصصان و مشاوره افراد با تجربه در این زمینه تعیین می شود. مهم تر از همه این که فرد باید در روند درمانی خود با دقت از پوست مراقبت کند تا نتیجه مثبتی در این زمینه بگیرد. روش های مختلف درمانی با لیزر برای پوست به شرح زیر هستند:

سخن آخر

در این نوشته از وب سایت مادام لیزر ما به بررسی تکنیک ها و روش های مختلفی برای جوان سازی پوست پرداختیم. یکی از این روش ها لایه برداری با لیزر است که البته با لیزر موهای زائد بدن تفاوت دارد. در این روش از انرژی و گرما برای جوان سازی و لایه برداری پوست استفاده می شود. در عین حال آسیبی هم به پوست نمی رساند. البته در این روش شما باید قبل از هر اقدامی با متخصصان در این زمینه مشورت کنید. جهت دریافت خدمات جوانسازی پوست در شهرک راه آهن از سایت مرکز لیزر موهای زائد در شهرک راه آهن بازدید نمایید تا از بهترین خدمات برخوردار شوید.

منبع:

skin rejuvenation