09926262619

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد چیست؟

یافتن بهترین تجهیزات حرفه ای لیزر موهای زائد می تواند چالش برانگیز باشد زیرا دستگاه های مختلف زیادی وجود دارد. مرتب سازی از طریق تمام تولید کنندگان و مدل های مختلف فهرست طولانی از تجهیزات را به همراه دارد. این مقاله انواع مختلف فناوری را مرتب می کند و هر آنچه را که باید در مورد تجهیزات لیزر موهای زائد حرفه ای بدانید را آموزش می دهد. در نهایت شما خواهید آموخت که بهترین دستگاه لیزر موهای زائد حرفه ای برای کسب و کار  و یا استفاده خانگی چیست. پس با ما همراه شوید تا به این سوال پاسخ دهیم که بهترین دستگاه لیزر موهای زائد چیست؟

best laser hair removal

لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد یک روش لیزر است که برای کاهش یا از بین بردن رشد موهای ناخواسته در بدن استفاده می شود. در این روش، نور لیزر به صورت متمرکز روی پوست اندازه گیری می شود و به ساقه های مو انتقال می یابد. نور لیزر سپس به اندازه کافی گرما ایجاد می کند تا ساقه های مو ضعیف شده و در نهایت تا حد ممکن تخریب شوند.

از آنجا که لیزر موهای زائد به صورت متمرکز اثر می گذارد، عموماً فقط روی موهای تیره و جلوه گر نمی گذارد و موهای روشن را تشخیص نمی دهد. رنگ پوست نیز می تواند از تأثیر لیزر متأثیر شود و ممکن است لیزر بر روی پوست قرمز یا تیرگی ایجاد کند.

تعداد جلسات لازم برای دستیابی به نتایج دائمی و اثربخش در لیزر موهای زائد متفاوت است و معمولاً حداقل تعدادی از جلسات لازم است. عوارض ممکن شامل التهاب، قرمزی، تورم و آسیب به پوست ممکن است. با این حال، این روش موثر است و بسیاری از افراد در دستیابی به پوستی صافتر و بدون موهای زائد از آن بهره می برند.

با توضیحاتی که ارائه شد در ادامه به بررسی بهترین دستگاه لیزر موهای زائد می پردازیم. هم در دیدگاه کسب و کار و هم مدل های خانگی را بررسی خواهیم کرد.

بررسی بهترین دستگاه لیزر موهای زائد

برای بررسی بهترین دستگاه لیزر موهای زائد، می بایست به عوامل زیر توجه کرد:

1. نوع دستگاه: دستگاه های لیزر موهای زائد ممکن است تابلویی، نایتروژن، کیوسویچ و الکترود است. هر نوع دستگاه دارای ویژگی ها و مزایای خاصی است. برای مثال، دستگاه های الکترود برای پوست های تیره توصیه می شود.

2. توان خروجی: توان خروجی لیزر باید مناسب برای نوع پوست و نوع موها باشد. توان خروجی بیشتر می تواند تاثیر بیشتری بر روی سلول های مو داشته باشد.

3. تعداد جلسات: برای کسب نتایج بهتر، ممکن است نیاز به چندین جلسه لیزر باشد. برخی دستگاه ها می توانند نتایج مطلوب را در کمترین تعداد جلسات به ارمغان بیاورند.

4. سیستم خنک کننده: حرارت تولید شده توسط دستگاه لیزر باید جذب شود تا از صدمه به پوست جلوگیری شود. سیستم های خنک کننده مکانیزمی برای خنک کردن پوست در طول جلسات لیزر را فراهم می کنند.

5. حساسیت پوست: برخی دستگاه ها برای پوست های حساس یا آسیب پذیر توصیه نمی شوند. در صورت داشتن پوست حساس، به دقت انتخاب کنید.

توصیه می شود قبل از خرید یک دستگاه لیزر، دیدن نظرات کاربران و مطالعه نمودارهای مقایسه ای مختلف را نیز در نظر بگیرید. همچنین، از متخصصین پوست در مورد نوع دستگاهی که برای نوع پوست و موهای شما مناسب است مشورت بگیرید.

لیست بهترین دستگاه لیزر موهای زائد حرفه ای

دستگاه های لیزر موهای زائد زیادی در بازار وجود دارد. با این همه گزینه، چگونه دستگاه لیزر مناسب خود را پیدا می کنید؟ در ادامه لیستی از بهترین دستگاه های حرفه ای را ارائه می کنیم:

روبی (694 نانومتر)

لیزر روبی اولین سیستم لیزر موهای زائد است که به بازار عرضه شده است. با توجه به قدمت لیزر روبی، تحقیقات قابل توجهی برای حمایت از اثربخشی آن وجود دارد. با این حال، بسیاری از ارائه دهندگان لیزر روبی را قدیمی می دانند (این لیزر در سال 1960 توسعه یافت) و سیستم های لیزر فعلی بیشتری را انتخاب می کنند زیرا لیزر از زمان انتشار اولیه به طور قابل توجهی به روز نشده است. لیزر روبی یک پرتو قرمز رنگ ساطع می کند و طول موج کوتاه تری 694 نانومتر تولید می کند که ملانین (رنگدانه قهوه ای) موجود در فولیکول مو را هدف قرار می دهد.

IPL بهترین دستگاه لیزر موهای زائد

IPL مخفف “نور پالسی شدید” است. اگرچه IPL از نظر فنی یک لیزر نیست، اما اغلب در زیبایی برای از بین بردن موهای ناخواسته استفاده می شود. این دستگاه از یک پالس یا فلاش نور شدید، مرئی و با طیف گسترده استفاده می کند. IPL مانند لیزر ملانین موجود در مو را هدف قرار می دهد تا فولیکول را تخریب کند. IPL شباهت هایی با درمان های لیزری دارد، زیرا هر دو از نور برای گرما برای آسیب رساندن به اهداف خود استفاده می کنند. کاندیدهای خوب برای حذف موهای زائد IPL دارای پوست کم رنگ و موهای تیره هستند. IPL برای پوست برنزه ایمن نیست زیرا از نور طیف گسترده ای استفاده می کند که تمام انواع ساختارهای پوست را هدف قرار می دهد، بر خلاف لیزر که تمرکز فوق العاده بر روی تمرکز گرما در فولیکول ها دارد.  برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید مقاله تفاوت دستگاه لیزر الکس و سیستم نوری IPL چیست؟ را مطالعه نمایید.

الکساندریت (755 نانومتر)

سیستم لیزر موهای زائد الکساندرایت پرکاربردترین لیزر موجود در بازار است زیرا بسیار سریع و بسیار موثر است. الکساندرایت (به اختصار “الکس”) به دلیل سرعت تکرار پالس لیزری سریع و اندازه نقاط درمان بزرگتر می تواند درمان های سریعی را در مناطق بزرگ بدن ارائه دهد. لیزر الکس کاندلا برای بیمارانی که پوست روشن تا زیتونی دارند موثرترین و ایمن ترین است زیرا لیزر رنگدانه قهوه ای را به خوبی هدف قرار می دهد. پالس های لیزر سریع هستند که ممکن است کمی ناراحتی بیشتری برای بیمار ایجاد کند اما همچنان بسیار محبوب است زیرا زمان درمان بسیار سریعتر است.

دیود (810 نانومتر) بهترین دستگاه لیزر موهای زائد

لیزر دایود یک سیستم لیزر موهای زائد جدیدتر است به این معنی که تحقیقات کمتری برای نشان دادن ایمنی و اثربخشی طولانی مدت وجود دارد. دیود طول موج هایی تولید می کند که به عمق فولیکول مو نفوذ می کند. نفوذ عمیق لیزر در انواع پوست های تیره تر ایمن تر است زیرا انرژی تولید شده توسط لیزر قادر به تمرکز در جایی که رنگدانه در پوست وجود دارد نیست.

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد خانگی

در این بخش لیستی از بهترین دستگاه ها برای استفاده خانگی بیان می کنیم. این موارد عبارتند از:

دستگاه براون Braun Silk Expert Pro 5

Braun’s Silk Expert Pro 5 دارای چندین ویژگی است که به شما کمک می کند به طور موثرتری از شر موهای زائد خلاص شوید. دارای حالت سر خوردن برای درمان سریع نواحی بزرگ مانند پاها، حالت ضربه زدن برای مناطقی که دسترسی به آنها سخت است مانند خط بیکینی و فناوری SensoAdapt که به طور خودکار شدت فلاش را برای استفاده ایمن روی پوست تنظیم می کند. مناسب برای پوست های حساس است و می توان هم برای صورت و هم برای بدن استفاده کرد.

لیزر موهای زائد Tria Beauty 4x

یکی از موارد در بهترین دستگاه لیزر موهای زائد خانگی تریا است. این دستگاه تریا از نظر بالینی ثابت شده است که رشد مو را با هر بار استفاده کاهش می دهد. می توانید از آن در تمام بدن استفاده کنید، اما به خاطر داشته باشید که دارای یک کلاه لیزری کوچک است که آن را به ویژه برای هدف قرار دادن مناطق کوچکتر مانند خط بیکینی و لب بالایی ایده آل می کند. شما می توانید پنج سطح انرژی مختلف را برای درمان خود انتخاب کنید. روی موهای تیره به خوبی کار می کند. یکی از اصلی ترین مزایای آن این است که طراحی شده با سنسور پوست می باشد.

سخن آخر

در این نوشته ما به بررسی بهترین دستگاه لیزر موهای زائد هم از نظر کسب و کار و هم برای استفاده خانگی پرداختیم. دستگاه های لیزر با توجه به قدرت و مزایای و معایب خود می توانند در مسیر درمان تاثیراتی خاصی داشته باشند. برای کسب اطلاعات می توانید از وب سایت کلینیک لیزر موی زائد  در شهرک راه آهن بازدید نمایید.

منبع: 2022 Best Professional Laser Hair Removal Equipment

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای