09926262619

نحوه کاهش عوارض جانبی پس از لیزر موهای زائد پا

لیزر موهای زائد پا همانند دیگر روش های درمانی لیزر مثل لیزر صورت می تواند به شما کمک کند. لیزر موهای زائد یک روش پزشکی است که از یک پرتو متمرکز نور یا همان لیزر برای از بین بردن موهای زائد استفاده می کند. در طی لیزر موهای زائد، لیزر نوری از خود ساطع می کند که توسط رنگدانه (ملانین) موجود در مو جذب می شود.

انرژی نور به گرما تبدیل می‌شود که به کیسه‌های لوله‌ای شکل درون پوست (فولیکول‌های مو) که مو تولید می‌کنند آسیب می‌رساند. این آسیب رشد مو در آینده را مهار یا به تاخیر می اندازد. امروز ما در وبسایت مادام لیزر در ارتباط با لیزر موهای زائد پا است.

چرا لیزر موهای زائد پا دائمی نیست؟

اگرچه لیزر موهای زائد به طور موثر رشد مو را برای دوره های طولانی به تاخیر می اندازد. اما معمولا منجر به حذف دائمی موهای زائد نمی شود.

چندین درمان لیزر موهای زائد پا برای حذف اولیه موهای زائد مورد نیاز است و همچنین ممکن است به درمان های نگهداری نیز نیاز باشد. لیزر موهای زائد برای افرادی که پوست روشن و موهای تیره دارند بسیار موثر است، اما می توان آن را با موفقیت برای انواع پوست استفاده کرد.

چرا لیزر موهای زائد پا انجام می شود؟

لیزر موهای زائد پا برای کاهش موهای زائد استفاده می شود. مکان های رایج درمان کلی با لیزر شامل پاها، زیر بغل، لب بالایی، چانه و خط بیکینی است. با این حال، درمان موهای زائد تقریباً در هر ناحیه ای به جز پلک یا ناحیه اطراف آن امکان پذیر است.

پوست دارای خالکوبی نیز نباید درمان شود. رنگ مو و نوع پوست در موفقیت لیزر موهای زائد تاثیر دارد. اصل اساسی این است که رنگدانه مو، نه رنگدانه پوست، باید نور را جذب کند. لیزر باید تنها به فولیکول مو آسیب برساند و در عین حال از آسیب به پوست جلوگیری کند. بنابراین، تضاد بین رنگ مو و پوست – موهای تیره و پوست روشن – بهترین نتایج را به همراه دارد.

در این باره بخوانید: نکاتی که قبل از لیزر موهای زائد پاها باید دانست 

خطر آسیب به پوست چه زمانی بیشتر می شود؟

خطر آسیب به پوست زمانی بیشتر می شود که تضاد کمی بین رنگ مو و پوست وجود داشته باشد. اما پیشرفت در فناوری لیزر، لیزر موهای زائد را به گزینه ای برای افرادی که پوست تیره تری دارند تبدیل کرده است. لیزر موهای زائد برای رنگ‌هایی که نور را به خوبی جذب نمی‌کنند موثر است: خاکستری، قرمز، بلوند و سفید. با این حال، گزینه های لیزر درمانی برای موهای رنگ روشن همچنان در حال توسعه هستند.

خطر آسیب به پوست چه زمانی بیشتر می شود؟

خطرات لیزر موهای زائد پا

خطرات عوارض جانبی با نوع پوست، رنگ مو، برنامه درمانی و رعایت مراقبت های قبل و بعد از درمان متفاوت است. شایع ترین عوارض لیزر موهای زائد عبارتند از:

تحریک پوست

ناراحتی موقت، قرمزی و تورم پس از لیزر موهای زائد ممکن است. هر گونه علائم و نشانه ها معمولا در عرض چند ساعت ناپدید می شوند.

تغییر رنگدانه لیزر موهای زائد ممکن است پوست آسیب دیده را تیره یا روشن کند. این تغییرات ممکن است موقت یا دائمی باشند. روشن شدن پوست در درجه اول افرادی را که قبل یا بعد از درمان از قرار گرفتن در معرض نور خورشید اجتناب نمی کنند. همچنین کسانی که پوست تیره تری دارند، تحت تاثیر قرار می دهد.

به ندرت، لیزر موهای زائد می تواند باعث ایجاد تاول، پوسته پوسته شدن، زخم یا سایر تغییرات در بافت پوست شود. سایر عوارض جانبی نادر عبارتند از: سفید شدن موهای درمان شده یا رشد بیش از حد مو در اطراف مناطق تحت درمان، به ویژه در پوست های تیره تر. جهت کسب اطلاعات بیشتر راجب  لیزر رادو پلاس و نحوه عملکرد آن وارد شوید.

طرز استفاده از لیزر موهای زائد پا

اگر به لیزر موهای زائد علاقه دارید، دکتری را انتخاب کنید که دارای مدرک تخصصی مانند پوست یا جراحی زیبایی باشد. همچنین تجربه لیزر موهای زائد بر روی نوع پوست شما را داشته باشد.

اگر یک دستیار پزشک یا پرستار دارای مجوز این روش را انجام دهد، مطمئن شوید که یک پزشک در هنگام انجام این کار وی را تحت نظر دارد. در مورد سالن ها یا سایر امکاناتی که به پرسنل غیر متخصص اجازه انجام لیزر موهای زائد را می دهند، احتیاط کنید.

کارهایی که باید قبل از لیزر موهای زائد پا انجام داد

قبل از لیزر موهای زائد، با پزشک مشورت کنید تا مشخص شود که آیا این گزینه درمانی برای شما مناسب است یا خیر. پزشک شما احتمالاً موارد زیر را انجام خواهد داد:

سابقه پزشکی خود را مرور کنید

از جمله مصرف دارو، سابقه اختلالات پوستی و روش های قبلی حذف موهای زائد. در مورد خطرات، مزایا و انتظارات، از جمله اینکه لیزر موهای زائد چه کاری می تواند انجام دهد و چه کاری نمی تواند برای شما انجام دهد، صحبت کنید

در جلسه مشاوره، طرح درمان و هزینه های مربوطه را مورد بحث قرار دهید. لیزر موهای زائد معمولاً هزینه ای است که از جیب شما برداشته می شود.

دستورالعمل های پزشک هنگام لیزر موهای زائد پا

پزشک همچنین دستورالعمل های خاصی را برای آماده شدن برای لیزر موهای زائد ارائه می دهد. این‌ها ممکن است شامل موارد زیر باشد:

دور بودن از آفتاب

توصیه های پزشک خود را برای اجتناب از قرار گرفتن در معرض نور خورشید قبل و بعد از درمان دنبال کنید. هر زمان که بیرون می روید، از یک ضد آفتاب با طیف وسیع SPF30 استفاده کنید.

روشن کردن پوست شما

از هرگونه کرم پوستی بدون آفتاب که پوست شما را تیره می کند خودداری کنید. اگر اخیراً خود را برنزه کردید یا پوست تیره‌تری دارید، پزشک ممکن است کرم سفیدکننده پوست را نیز تجویز کند.

اجتناب از سایر روش های حذف موهای زائد

اپیلاسیون و الکترولیز می تواند فولیکول مو را مختل کند و حداقل چهار هفته قبل از درمان باید از انجام آن‌ها اجتناب شود.

پرهیز از داروهای رقیق کننده خون

از پزشک خود در مورد مصرف چه داروهایی مانند آسپرین یا داروهای ضد التهابی قبل از انجام عمل بپرسید.

اصلاح ناحیه درمان

اصلاح یک روز قبل از لیزر توصیه می شود. موهای بالای پوست را از بین می برد که می تواند منجر به آسیب سطحی پوست در اثر موهای سوخته شود. برای آشنایی با دستگاه لیزر الکس کندلا و نحوه عملکرد آن وارد شوید.

آنچه می توانید از لیزر موهای زائد پا انتظار داشته باشید

لیزر موهای زائد معمولاً به دو تا شش جلسه درمانی نیاز دارد. فاصله بین درمان ها بسته به محل متفاوت است. در مناطقی که مو به سرعت رشد می کند، مانند لب بالا، درمان ممکن است در چهار تا هشت هفته تکرار شود. در مناطقی با رشد کند مو، مانند پشت، درمان ممکن است هر 12 تا 16 هفته انجام شود.

برای هر درمان، از عینک مخصوص برای محافظت از چشمان خود در برابر پرتو لیزر استفاده خواهید کرد. در صورت لزوم ممکن است یک دستیار دوباره سایت را اصلاح کند. پزشک ممکن است برای کاهش هر گونه ناراحتی در طول درمان، از یک بی حس کننده موضعی روی پوست شما استفاده کند.

دراین باره بخوانید: عوارض لیزر موهای زائد بدن چیست؟

انجام این نوع لیزر چگونه است؟

پزشک یک دستگاه لیزر دستی را روی پوست شما فشار می دهد. بسته به نوع لیزر، ممکن است از یک دستگاه خنک کننده در نوک دستگاه یا یک ژل خنک برای محافظت از پوست و کاهش خطر عوارض جانبی استفاده شود.

سخن آخر

در روش لیزر موهای زائد پا هنگامی که پزشک لیزر را فعال می کند، پرتو لیزر از طریق پوست شما به فولیکول های مو منتقل می شود. گرمای شدید پرتو لیزر به فولیکول‌های مو آسیب می‌رساند که از رشد مو جلوگیری می‌کند. ممکن است احساس ناراحتی کنید، مانند سوزن سوزن شدن. همچنین احتمالاً از دستگاه خنک کننده یا ژل احساس سرما خواهید کرد.

درمان یک ناحیه کوچک، مانند لب بالایی، ممکن است تنها چند دقیقه طول بکشد. درمان یک ناحیه بزرگتر، مانند پشت، ممکن است بیش از یک ساعت طول بکشد.

منبع:

Top tips to get the best from laser hair removal treatments

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای