09926262619

لیزر موهای زائد بدن چگونه است؟

لیزر موهای زائد بدن یک روش زیبایی است که از لیزر قدرتمند یا نور پالسی شدید (IPL) برای از بین بردن موهای زائد استفاده می کند. این منبع نور فولیکول های مو را در پوست گرم کرده و از بین می برد که رشد مو را مختل می کند. نواحی رایج برای درمان عبارتند از صورت، سینه، پاها، بازوها، زیر بغل و خط بیکینی. این روش می تواند برای زنان با رشد بیش از حد مو (هیرسوتیسم) مفید باشد. در ادامه این نوشته می خواهیم بدانیم که لیزر موهای زائد بدن چگونه است؟

لیزر موهای زائد بدن

انواع لیزر موهای زائد بدن

لیزر موهای زائد روشی برای از بین بردن موهای زائد بدن شما است. این غیر تهاجمی است، به این معنی که نیازی به بریدگی در پوست شما ندارد. افراد ممکن است این درمان را در هر قسمتی از بدن خود دریافت کنند، اما رایج ترین مناطق عبارتند از:

لیزر موهای زائد روشی برای از بین بردن موهای زائد بدن است. افراد ممکن است خواهان درمان در زیر بغل، پشت یا ناحیه بیکینی خود باشند. دائمی نیست، اما نتایج بیشتر از اصلاح یا اپیلاسیون باقی می ماند. اکثر افراد به حدود شش درمان نیاز دارند. معمولاً بی خطر است، اما عوارض جانبی می تواند شامل سوختگی، اسکار یا تغییر رنگ دائمی پوست باشد. اما باید به این سوال نیز پاسخ دهیم که لیزر موهای زائد بدن چگونه است؟

لیزر موهای زائد بدن چگونه است؟

لیزر موهای زائد بدن از فرآیندی به نام فتوترمولیز انتخابی استفاده می کند. گرمای لیزر سلول هایی را که رنگدانه (رنگ) زیادی دارند از بین می برد. از آنجایی که موهای تیره رنگدانه زیادی دارند، بیشترین گرما را جذب می کنند. مو گرما را به فولیکول های مو منتقل می کند و آنها را از بین می برد، بنابراین مو نمی تواند رشد کند. یک فولیکول مو باید در مرحله آناژن یا رشد خود باشد تا عمل عمل کند. فولیکول ها در زمان های مختلف در مراحل مختلف هستند، بنابراین بیشتر افراد به چندین لیزر درمانی نیاز دارند.

در توضیحی دقیق تر می توان اشاره داشت که لیزر موهای زائد با استفاده از نور متمرکز بر فولیکول‌های مو، که حفره‌های کوچکی در پوست هستند که موها از آن رشد می‌کنند، اثر می‌گذارد. فولیکول مو لیزر را جذب می کند که به رنگدانه ملانین مو جذب می شود و موها فورا تبخیر می شوند. رنگدانه موجود در مو لیزر را جذب می‌کند، بنابراین موهای تیره‌تر لیزر را به طور موثرتری جذب می‌کنند، به همین دلیل است که افرادی با موهای تیره و پوست روشن کاندیدای ایده‌آل برای لیزر موهای زائد هستند.

بیماران با پوست تیره معمولاً نیاز به درمان با نوع خاصی از لیزر دارند که موهای زائد روی پوست آنها را تشخیص می دهد. کسانی که موهای روشن دارند، نامزدهای ایده آل کمتری هستند، و همچنین احتمال کمتری دارد که نتایج شدیدی را تجربه کنند، زیرا لیزر به خوبی روی موهای بدون رنگدانه متمرکز نمی شود. لیزر موهای زائد روی موهای بلوند، خاکستری یا سفید موثر نیست.

در این مطلب بخوانید: تاثیر نور لیزر در رنگ پوست پس از رفع موهای زائد

روش انجام

در این بخش می خواهیم بدانیم که روش لیزر موهای زائد چیست و در واقع لیزر موهای زائد بدن چگونه است؟ قبل از انجام فعالیت لیزیک، یک متخصص پزشکی (پزشک، دستیار پزشک یا پرستار ثبت نام شده) ناحیه درمان را تمیز می کند. اگر ناحیه حساسیت خاصی دارد، می توان از ژل بی حس کننده استفاده کرد. در طول عمل، همه افراد حاضر در اتاق باید از عینک محافظ مخصوصی استفاده کنند تا از آسیب چشم ناشی از لیزر جلوگیری شود. هنگامی که ژل بی حس کننده وارد می شود، متخصص پزشکی یک پرتو بالا را متمرکز می کند.

هر چه ناحیه ای که می خواهید درمان شود بزرگتر باشد، این عمل بیشتر طول می کشد. نواحی کوچک ممکن است چند دقیقه طول بکشد در حالی که مناطق بزرگتر مانند قفسه سینه ممکن است یک ساعت یا بیشتر طول بکشد. برخی از بیماران احساسی شبیه به شکستن باند لاستیکی یا نیش آفتاب‌سوختگی را گزارش می‌کنند. همانطور که مو از انرژی لیزر تبخیر می شود، می تواند بوی گوگردی ناشی از سوختن موها به مشام برسد.

آماده سازی برای لیزر موهای زائد

هدف ما این است که بدانیم لیزر موهای زائد بدن چگونه است؟ در این راستا پروسه آماده سازی نیز اهمیت زیادی دارد. پزشک شما باید قبل از قرار ملاقات، دستورالعمل های آماده سازی کامل را ارائه دهد. پیروی از این دستورالعمل ها اثربخشی روش را بهبود می بخشد و خطر عوارض جانبی را کاهش می دهد. در اینجا چند توصیه رایج وجود دارد:

  • چند روز قبل از عمل از نور خورشید دور بمانید. لیزر موهای زائد را نباید روی پوست برنزه انجام داد.
  • از تحریک پوست خودداری کنید.
  • از اپیلاسیون و کندن دوری کنید.
  • سعی کنید از داروهای ضد التهابی که ممکن است خونریزی را افزایش دهند مانند آسپرین استفاده نکنید.
  • اگر عفونت فعالی مانند تبخال یا عفونت باکتریایی پوست دارید، این روش نباید انجام شود.

علاوه بر این، اگر پوست تیره ای دارید، ممکن است به شما توصیه شود که از یک ترکیب سفید کننده پوست در ناحیه درمان استفاده کنید.

چه کسانی می توانند لیزر موهای زائد را انجام دهند؟

هر فردی که موهای زائد بدن داشته باشد می تواند لیزر موهای زائد را انجام دهد. این معمولا یک عمل زیبایی است. ممکن است ظاهر یا تصویر شما را بهبود بخشد. بسیاری از افراد نیز ترجیح می دهند که مرتباً اصلاح نکنند.

آیا خطرات یا عوارض جانبی  برای لیزر وجود دارد؟

پس از این که دانستیم لیزر موهای زائد بدن چگونه است سوال مهم تر در ارتباط با عوارض آن پیش می آید. عوارض جدی مربوط به لیزر موهای زائد نادر است. شایع ترین عوارض جانبی عبارتند از:

  • ورم
  • سرخی
  • ناراحتی و تحریک پوست

عوارض معمولاً در عرض چند روز پس از درمان فروکش می کنند. در صورت تداوم علائم، باید با پزشک متخصص خود تماس بگیرید. برخی عوارض جانبی نیز وجود دارند که کمتر رایج می باشند. این موارد شامل زخم، تاول، سوزش و غیره می باشد.

سخن آخر

در این نوشته ما به این سوال پاسخ دادیم که لیزر موهای زائد بدن چگونه است؟ در واقع لیزر موهای زائد با ارسال نور لیزر از طریق رنگدانه در مو عمل می کند. این (نور) به گرما تبدیل می شود که به فولیکول مو و پیاز مو آسیب می رساند. برای این که بتوانید نتیجه مناسبی بگیرید می توانید با متخصصان ما در ارتباط باشید. برای دریافت خدمات لیزر موهای زائد در شهرک راه آهن از سایت کلینیک مادام لیزر بازدید نمایید.

منبع: Laser hair removal: 12 things you need to know before having the treatment

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای