09926262619

نور درمانی یکی از روش های بروز و متفاوت در درمان بیماری های مختلف است. از این روش درمانی برای رفع مشکلات پوستی هم استفاده می شود. از جمله این موارد می توان به آکنه، چین و چروک های ریز و پسوریازیس نیز اشاره کرد. با نور های LED به رنگ های قرمز و آبی یا گاهی اوقات به صورت ترکیبی هم می توان این کار را انجام داد. در ادامه این نوشته ار وب سایت مادام لیزر به بررسی نور درمانی می پردازیم. برای اطلاع از سایر موارد مانند لیزر دست، لیزر پا و لیزر موهای زائد نیز می توانید با ما در ارتباط باشید.

 

نور درمانی

منظور از نور درمانی چیست؟

نور درمانی روشی است که به صورت غیر تهاجمی می تواند برای بهبود پوست وارد لایه های مختلف پوستی شما شود. این کار از زمانی شروع شد که دانشمندان ناسا به بررسی تاثیرات نور LED در بهبود زخم فصانوردان پرداختند. این روزها نیز متخصصان زیبایی از این روش برای درمان بخش بزرگی از مشکلات پوستی استفاده می کنند. در کنار روش نور درمانی باید از اقدامات تکمیلی دیگر مانند کرم ها، پمادها، فیشیال پوست و غیره هم کمک گرفت. در این حالت می توانید نتیجه بهتری دریافت کنید.

نوردرمانی به درمان چه مشکلات پوستی کمک می کند؟

در این بخش از نوشته خود نی خواهیم بدانیم که نوردرمانی چه کار می کند؟! این روش درمانی در حقیقت می تواند به بهبود انواع مشکلات پوستی کمک کند‌‌. از این بین می توان به موارد زیر اشاره نمود:

اگزما

ریزش مو

آکنه خفیف تا متوسط

پسوریازیس

لکه های خشن

پوسته پوسته شدن ها

مشکلات پوستی سرطانی

آکنه روزاسه

زخم ها

چین و چروک

گاهی موارد با کمک این روش درمانی می توان کارسینوم سلول بازال کوچک و سطحی را هم درمان نمود. این سرطان پوستی در بسیاری از کشور ها بسیار شایع است. نور درمانی 👈بیشتر بخوانید: تکنیک های لیزر کیو سوئیچ Q-switch چیست؟

آیا از این درمان مدل های مختلفی وجود دارد؟

باید اشاره کنیم که نور درملنی از طول موج های مختلفی استفاده می کند. هر کدام از این ها با رنگ خاصی مشخص می شوند. نکته مهم تر این است که هر کدام از رنگ ها می توانند به اعماق مختلف پوست نفوذ داشته باشند. از جمله این موارد می توانیم به گزینه های زیر اشاره کنیم: نور آبی بر روی بالاترین لایه پوستی شما اثر دارد. نور زرد به عمق بیشتری نفوذ می کند. نور قرمز کمی عمیق تر از سطح پوست می رود. نور مادون قرمز به اعماق بیشتری از پوست شما نفوذ نی کند. هر کدام از این رنگ ها می توانند در روند نور درمانی، کارهای مختلفی انجام دهند‌ به عنوان مثال می توانیم به گزینه های زیر اشاره کنیم: درمان با نور قرمز کمک می کند تا التهابات پوستی کم شوند. در عین حال منجر به تحریک در تولید کلاژن می شود. توجه کنید کلاژن پروتئینی است که در روند جوان سازی پوست تاثیر دارد. این پروتئین می تواند با افزایش سن کاهش پیدا کند‌. نور درمانی به وسیله LED رنگ آبی می تواند باکتری های تولید کننده آکنه را از بین ببرد. نکته مهم تر این است که در روند درمانی ممکن است متخصصان ترکیبی از نورها را برای درمان مشکل شما به کار گیرند‌.

آیا نور درمانی واقعا به درمان کمک می کند؟

همان طور که اشاره کردیم این روش درمانی می تواند منجر به کاهش و بهبود بسیاری از بیماری ها و معضلات مربوط به پوست شود. اما جهت مشاهده روند منظم بهبودی باید درمان ادامه دار و بر مبنای زمان صحیح داشته باشید‌. البته این روش برای برخی مشکلات پاسخ خوبی ندارد. از جمله می توان به گزینه های زیر اشاره کرد:

کیست های آکنه ای

جوش های سر سیاه

جوش های سر سفید

این در حالی است که بر مبنای برخی تحقیقات صورت گرفته، نور درمانی با نور آبی می تواند منجر به پیری پوست شود که از طریق آسیب به رادیکال های آزاد صورت می گیرد. 🎇آیا می دانید روش درمانی پلاسما جت چیست؟ برای کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید…!

مزایای نور درمانی چیست و چگونه کار می کند؟

این روش درمانی می تواند بهبود زخم های پوستی را سرعت بخشد. در عین حال تکنیک هایی که در این روش اجرا می شود می تواند شرایط پوستی مانند روزاسه یا درماتیت را درمان کند. نکته مهم دیگر این که این روش می تواند به عنوان وسیله ای بر ضد پیری شناخته شود. حال سوال دیگر این است که نور درمانی چگونه کار می کند؟! این مدل با استفاده از طول موج های مختلف رنگی، که البته حاوی نور مرئی لست، می تواند فواید پوستی بسیاری برای شما به همراه داشته باشد. ما می دانیم که افزایش سن منجر به اختلالات پوستی مختلفی می شود. تروما هم می تواند این مشکلات را پدید آورد. هر کدام از آن ها پوست سالم را در معرض خطر قرار می دهند. به همین دلیل پوست امکان بازسازی خود را ندارد. در این روش، پوست با کمک گرفتن از نور به عنوان یک منبع انرژی می تواند سوخت رسانی اساسی به سلول های آسیب دیده داشته باشد. از این رو ما شاهد درمان آکنه، از بین رفتن باکتری ها، تولید کلاژن و الاستین هستیم. در عین حال گردش خون تقویت می شود و ترمیم بافتی سریع تر پیش می رود. میکرودرم یا هیدرودرم کدام روش درمانی برای پاکسازی پوست بهتر است؟ برای مطالعه بیشتر کلیک کنید‼ نور درمانی

چگونه می توانم مطمئن شوم نوردرمانی برای من مناسب است؟

قبل از این که برای این کار اقدام کنید و این روش درمانی را برای خود به کار ببرید باید با متخصص در این زمینه مشورت کنید. در این حالت است که می توانید تشخیص بهتری برای درمان داشته باشید. علاوه بر آن مشکل پوستی شما به درستی درمان می شود. به طور مثال چیزی که شبیه به پیری و لکه های پوستی است می تواند واقعا نشانی از سرطان پوست باشد و چیزی خطرناک! مشاوره با متخصص پوست به شما کمک می کند که بتوانید روند نور درمانی را در کنار روش های تکمیلی دیگر به خوبی پیگیری کنید. توجه کنید که اگر پس از این کار دچار مشکل شدید حتما باید با پزشک خود در تماس باشید و جزئیات مربوط به مشکل را با وی در میان بگذارید. سخن آخر در این نوشته از وب سایت مادام لیزر ما به بررسی روش نور درمانی پرداختیم. این روش درمانی غیر تهاجمی می تواند برای بهوبد مشکلانت پوستی بسیاری کمک کننده باشد. اما باید با مشورت پزشک و در محل معتبر صورت گیرد کلینیک لیزر موهای زائد در چیتگر بزرگترین و مجهز ترین مرکز لیزر و زیبایی می باشد برای رزرو نوبت با کارشناسان ما تماس بگیرید. ✔ منبع: Light Therapy Treatments – Everything You Need To Know About LED Skin Treatments  
۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای